Rychlý kontakt: 461 655 111

Zde se nacházíte: Úvod Pro veřejnost Aktuality

Aktuality

Línek: Vedení nemocnic bude úspornější

Datum publikování: 18.12.2014
Pardubice - Posledním dnem letošního roku bude dovršena fúze pěti nemocnic akutní péče v Pardubickém kraji, které budou od 31. prosince zapsány v obchodním rejstříku jako jedna akciová společnost pod názvem Nemocnice Pardubického kraje. Dnes schválila valná hromada také kompletní obsazení správních orgánů a vrcholného managementu společnosti.

Sdělení obchodním partnerům

Datum publikování: 17.12.2014
Dovolujeme si oznámit, že z důvodu fúze sloučením se společností Pardubická krajská nemocnice, a.s. budou k 31. 12. 2014 vymazány z obchodního rejstříku Orlickoústecká nemocnice, a.s., Chrudimská nemocnice, a.s., Svitavská nemocnice, a.s. a Litomyšlská nemocnice, a.s. Veškeré závazky, jmění, práva a povinnosti přechází na nástupnickou společnost Nemocnice Pardubického kraje, a.s.

Anketa „Nejlepší nemocnice“

Datum publikování: 27.11.2014
Litomyšlská nemocnice, a.s. se snaží profilovat jako nemocnice příjemná a bezpečná, kde se ambulantní a hospitalizovaní pacienti i tak cítí. Dlouhodobě se snažíme zaměstnance nemocnice vést k tomu, aby respektovali individuální osobnost člověka, zdravotníky pravidelně školíme v komunikaci, před časem jsme stanovili etický kodex, který se snažíme aktivně naplňovat, máme celý soubor opatření a postupů, kterýma chceme zajistit, aby v nemocnici vládla rodinná atmosféra.

Fúze krajských nemocnic pokračuje podle plánu

Datum publikování: 21.11.2014
Fúze nemocnic akutní lůžkové péče Pardubického kraje se uskutečňuje podle plánu. Rada Pardubického kraje dnes vzala na vědomí informaci o průběhu fúze a předloží ji k projednání na nejbližším zasedání Zastupitelstva Pardubického kraje 11. prosince 2014.

Evropský antibiotický den 18. listopad 2014

Datum publikování: 13.11.2014
Den ochrany antibiotik pro léčbu bakteriálních infekcí. Rezistence bakterií, která ničí účinek antibiotik, je nebezpečím na místní, národní i mezinárodní úrovni. Příčin rezistence je mnoho, mezi nejvýznamnější patří zbytečné podávání antibiotik u virových infekcí.

Gottvald, Ninger a Rudzan povedou Nemocnice Pardubického kraje

Datum publikování: 6.11.2014
Rada Pardubického kraje dnes při jednání Valné hromady Pardubické krajské nemocnice schválila personální obsazení tříčlenného představenstva nástupnické společnosti, tedy Nemocnic Pardubického kraje. K Tomáši Gottvaldovi, už dříve potvrzenému do funkce generálního ředitele, přibudou Vladimír Ninger a Petr Rudzan.

Litomyšlskou nemocnici povede Miroslav Vlach

Datum publikování: 6.11.2014
Litomyšlská nemocnice, která neměla jmenovaného ředitele po odstoupení MUDr. Libora Vylíčila, bude mít od pondělí nové vedení. Rada Pardubického kraje ze tří uchazečů ve výběrovém řízení vybrala a potvrdila do funkce MUDr. Miroslava Vlacha, primáře ortopedie. Ten bude do konce roku členem představenstva Litomyšlské nemocnice pověřeným jejím řízením. Nemocnici povede i následujícím období v rámci spojené akciové společnosti.

X. Mezioborová konference

Datum publikování: 16.10.2014
Litomyšlská nemocnice, a.s. pořádala v sobotu 11. října v prostorách Seminárního sálu Zámeckého pivovaru jubilejní X. Mezioborovou konferenci na téma "Právo a etika v léčebně-ošetřovatelské péči. Rehabilitace a ortopedie."

Nemocnice barevná a přátelská

Datum publikování: 26.9.2014
Ve čtvrtek 18. září uspořádala Litomyšlská nemocnice, a.s. den otevřených dveří s mottem „Nemocnice barevná a přátelská.“ V rámci akce vidělo zhruba 800 návštěvníků nemocnici i z jiného pohledu, než jen jako pacienti.

Generálním ředitelem nemocnic bude Tomáš Gottvald

Datum publikování: 12.9.2014
Pardubice (11. 9. 2014) - Rada Pardubického kraje schválila návrh výběrové komise na generálního ředitele akciové společnosti Nemocnice Pardubického kraje. Ta od začátku roku 2015 spojí dosavadních pět nemocnic akutní péče v Pardubicích, Chrudimi, Litomyšli, Ústí nad Orlicí a ve Svitavách. V jejich čele stane dosavadní ředitel Pardubické krajské nemocnice Tomáš Gottvald.

Den otevřených dveří

Datum publikování: 2.9.2014
Vážení přátelé, 18. 9. 2014 Vás zveme na den otevřených dveří, kde uvidíte naši nemocnici i z jiné strany, než jste zvyklí jako pacienti. Proběhnou prezentace oddělení, ukázky preventivních vyšetření, výtvarné a fotografické soutěže žáků a studentů místních škol, uslyšíte spoustu dobré muziky a ochutnáte dobroty naší kuchyně. Těšíme se na Vás, vezměte sebou babičky, dědečky, mamky, taťky, děti, sourozence i kamarády a přijďte s námi příjemně strávit část dne.

Litomyšlská nemocnice nacvičovala evakuaci

Datum publikování: 14.7.2014
Těsně před devátou hodinou propukl na rehabilitačním lůžkovém oddělení cvičný požár. Pracovníci oddělení oznámili tuto skutečnost vrátnici a začali neprodleně před pavilon evakuovat chodící pacienty, kterých v té chvíli bylo na oddělení šest.

Potratová pilulka

Datum publikování: 10.7.2014
Od 28.7. gynekologické oddělení začíná provádět umělé ukončení těhotenství pomocí potratové pilulky. Jedná se o šetrnější způsob ukončení těhotenství bez instrumentální intervence.

Rekonstrukce interního pavilonu

Datum publikování: 10.7.2014
V červenci začnou v Litomyšlské nemocnici, a.s. stavební úpravy interního pavilonu. S tím souvisí i změna organizace poskytované péče. Rehabilitační lůžkové oddělení bude od 16. července po dobu úprav přestěhováno na gynekologické oddělení.

Informace gynekologie

Datum publikování: 10.7.2014
V období od 14.7. do 28.7. 7 bude uzavřeno lůžkové gynekologické oddělení. Konziliární služba pro ostatní lůžková oddělení nemocnice bude zachována.

Den otevřených dveří - iktové centrum

Datum publikování: 3.7.2014
V rámci projektu "Modernizace iktového centra" proběhl ve středu 25. června den otevřených dveří na neurologickém oddělení Litomyšlské nemocnice.

Projekt modernizace iktového centra splnil svůj účel

Datum publikování: 26.6.2014
Poslední červnový den se uzavře tříleté období realizace projektu modernizaci iktové jednotky. Veškerá přístrojová technika byla dodána a uvedena do provozu, personál zaškolen, ostatní aktivity projektu, mezi které patřily právní služby, administrace projektu a povinná publicita projektu, operačního projektu a Evropské unie byly převážně naplněny a proplaceny.

Závěr projektu modernizace iktového centra, den otevřených dveří neurologie

Datum publikování: 11.6.2014
Po třech letech realizace projektu - Litomyšlská nemocnice, a. s., "přístrojové vybavení iktového centra - iktové jednotky" se přiblížil konec této náročné investice do přístrojového vybavení neurologické jednotky intenzivní péče.

Světový den hygieny rukou

Datum publikování: 6.5.2014
V rámci Světového dne hygieny rukou připadajícího na 5. května (projekt WHO SAVE LIVES Clean Your Hands) pořádala Litomyšlská nemocnice, a.s. v úterý 6. 5. instruktáž správného postupu hygieny rukou pro veřejnost.

Litomyšlská nemocnice získala certifikát kvality

Datum publikování: 23.4.2014
V uplynulých dnech proběhlo v Litomyšlské nemocnici akreditační šetření. Litomyšlská nemocnice je první nemocnicí v Pardubickém kraji, která úspěšně absolvovala šetření dle novelizovaných standardů
1 2 3 4 5 6 ... 11