Rychlý kontakt: 461 655 111

Zde se nacházíte: Úvod Pro veřejnost Aktuality

Aktuality

X. Mezioborová konference

Datum publikování: 16.10.2014
Litomyšlská nemocnice, a.s. pořádala v sobotu 11. října v prostorách Seminárního sálu Zámeckého pivovaru jubilejní X. Mezioborovou konferenci na téma "Právo a etika v léčebně-ošetřovatelské péči. Rehabilitace a ortopedie."

Nemocnice barevná a přátelská

Datum publikování: 26.9.2014
Ve čtvrtek 18. září uspořádala Litomyšlská nemocnice, a.s. den otevřených dveří s mottem „Nemocnice barevná a přátelská.“ V rámci akce vidělo zhruba 800 návštěvníků nemocnici i z jiného pohledu, než jen jako pacienti.

Generálním ředitelem nemocnic bude Tomáš Gottvald

Datum publikování: 12.9.2014
Pardubice (11. 9. 2014) - Rada Pardubického kraje schválila návrh výběrové komise na generálního ředitele akciové společnosti Nemocnice Pardubického kraje. Ta od začátku roku 2015 spojí dosavadních pět nemocnic akutní péče v Pardubicích, Chrudimi, Litomyšli, Ústí nad Orlicí a ve Svitavách. V jejich čele stane dosavadní ředitel Pardubické krajské nemocnice Tomáš Gottvald.

Den otevřených dveří

Datum publikování: 2.9.2014
Vážení přátelé, 18. 9. 2014 Vás zveme na den otevřených dveří, kde uvidíte naši nemocnici i z jiné strany, než jste zvyklí jako pacienti. Proběhnou prezentace oddělení, ukázky preventivních vyšetření, výtvarné a fotografické soutěže žáků a studentů místních škol, uslyšíte spoustu dobré muziky a ochutnáte dobroty naší kuchyně. Těšíme se na Vás, vezměte sebou babičky, dědečky, mamky, taťky, děti, sourozence i kamarády a přijďte s námi příjemně strávit část dne.

Litomyšlská nemocnice nacvičovala evakuaci

Datum publikování: 14.7.2014
Těsně před devátou hodinou propukl na rehabilitačním lůžkovém oddělení cvičný požár. Pracovníci oddělení oznámili tuto skutečnost vrátnici a začali neprodleně před pavilon evakuovat chodící pacienty, kterých v té chvíli bylo na oddělení šest.

Potratová pilulka

Datum publikování: 10.7.2014
Od 28.7. gynekologické oddělení začíná provádět umělé ukončení těhotenství pomocí potratové pilulky. Jedná se o šetrnější způsob ukončení těhotenství bez instrumentální intervence.

Rekonstrukce interního pavilonu

Datum publikování: 10.7.2014
V červenci začnou v Litomyšlské nemocnici, a.s. stavební úpravy interního pavilonu. S tím souvisí i změna organizace poskytované péče. Rehabilitační lůžkové oddělení bude od 16. července po dobu úprav přestěhováno na gynekologické oddělení.

Informace gynekologie

Datum publikování: 10.7.2014
V období od 14.7. do 28.7. 7 bude uzavřeno lůžkové gynekologické oddělení. Konziliární služba pro ostatní lůžková oddělení nemocnice bude zachována.

Den otevřených dveří - iktové centrum

Datum publikování: 3.7.2014
V rámci projektu "Modernizace iktového centra" proběhl ve středu 25. června den otevřených dveří na neurologickém oddělení Litomyšlské nemocnice.

Projekt modernizace iktového centra splnil svůj účel

Datum publikování: 26.6.2014
Poslední červnový den se uzavře tříleté období realizace projektu modernizaci iktové jednotky. Veškerá přístrojová technika byla dodána a uvedena do provozu, personál zaškolen, ostatní aktivity projektu, mezi které patřily právní služby, administrace projektu a povinná publicita projektu, operačního projektu a Evropské unie byly převážně naplněny a proplaceny.

Závěr projektu modernizace iktového centra, den otevřených dveří neurologie

Datum publikování: 11.6.2014
Po třech letech realizace projektu - Litomyšlská nemocnice, a. s., "přístrojové vybavení iktového centra - iktové jednotky" se přiblížil konec této náročné investice do přístrojového vybavení neurologické jednotky intenzivní péče.

Světový den hygieny rukou

Datum publikování: 6.5.2014
V rámci Světového dne hygieny rukou připadajícího na 5. května (projekt WHO SAVE LIVES Clean Your Hands) pořádala Litomyšlská nemocnice, a.s. v úterý 6. 5. instruktáž správného postupu hygieny rukou pro veřejnost.

Litomyšlská nemocnice získala certifikát kvality

Datum publikování: 23.4.2014
V uplynulých dnech proběhlo v Litomyšlské nemocnici akreditační šetření. Litomyšlská nemocnice je první nemocnicí v Pardubickém kraji, která úspěšně absolvovala šetření dle novelizovaných standardů

Akreditační šetření v Litomyšlské nemocnici, a.s.

Datum publikování: 15.4.2014
Ve dnech 14. a 15. dubna proběhlo v Litomyšlské nemocnici, a.s. akreditační šetření. Audit byl proveden metodou „stopař“. Auditoři hovořili s lékaři, s nelékařskými zdravotnickými pracovníky i s provozními zaměstnanci.

Projekt modernizace iktové jednotky se chýlí ke konci

Datum publikování: 14.4.2014
Jsou tomu již tři roky, co se Litomyšlská nemocnice rozhodla k podání žádosti o dotaci na modernizaci iktové jednotky, tedy neurologické jednotky intenzivní péče.

Zima patří norovirům

Datum publikování: 4.2.2014
Střevní virózy jsou stejně nebezpečné jako virózy dýchacích cest. Jestliže Vás trápí průjem, nevolnost nebo zvracení v zimním období, potom nejčastější příčinou je norovirus.

Diagnostika a antibiotická terapie infekčních onemocnění

Datum publikování: 16.1.2014
Spolek lékařů ČLS J.E.Purkyně pořádal ve středu 15.1 již 361. přednáškový večer, jehož tématem byla "Diagnostika a antibiotická terapie infekčních onemocnění".

Informace o zrušení povinnosti platit regulační poplatek za poskytování lůžkové péče

Datum publikování: 27.12.2013
Litomyšlská nemocnice na základě nálezu Ústavního soudu sp. zn. Pl. ÚS 36/11 ze dne 20. 6. 2013 přestává od 1. ledna 2014 vybírat regulační poplatek za poskytování lůžkové péče ve výši 100 Kč.

Rada Pardubického kraje schválila záměr fúze nemocnic

Datum publikování: 9.12.2013
Rada Pardubického kraje dnes schválila záměr fúze nemocnic akutní péče Pardubického kraje do jednoho celku k 1. červenci 2014. Reagovala tak na doporučení představenstev nemocnic a  analýzy nezávislých odborníků.

Představenstvo nemocnic doporučuje fúzi

Datum publikování: 9.12.2013
Představenstvo nemocnic Pardubického kraje předložilo 5. prosince Radě kraje zprávu, ve které doporučuje provést fúzi a restrukturalizaci nemocnic akutní péče.
1 2 3 4 5 6 ... 10