Rychlý kontakt: 461 655 111

Kde nás najdete

Litomyšlská nemocnice
J. E. Purkyně 652
570 14 Litomyšl
Česká republika
Telefon: +420 461 655 111
E-mail: info@litnem.cz

Najdete nás na Facebooku

Nemocnice Pardubického kraje

Zde se nacházíte: Úvod Oddělení Anesteziologicko - resuscitační oddělení Anesteziologická část

Anesteziologická část

Obecně

Anestezie u operačních výkonů, bolestivých a pro klienta nepříjemných diagnostických výkonů je zajišťována nepřetržitě lékaři ARO oddělení, v průběhu dne se šesti zkušenými anesteziologickými sestrami, ve službě jednou sestrou z lůžkové části ARO.

Pracoviště a přístrojové vybavení

Anestezie je podávána celkovými, centrálními svodnými i regionálními technikami, případně jako analgosedace či anesteziologický dohled (více informací pod odkazem Prováděné typy anestezií) na - v současné době - třech centrálních operačních sálech pro všechny typy operačních výkonů zastoupených operačních oborů. Dále je prováděna krátkodobá ambulantní anestezie pro malé operační výkony na gynekologickém sálku, analgosedace či anestezie na pracovišti gastroenterologie, anestezie na JIP interního oddělení pro kardioverze, v případě nutnosti též anestezie na chirurgické ambulanci ke krátkodobým chirurgickým výkonům. Anesteziolog se též podílí na léčbě pooperační bolesti a některých dalších onemocněních speciálními anesteziologickými technikami (více informací pod odkazem Prováděné typy anestezií).

Na všech operačních sálech jsou umístěný vysoce kvalitní moderní anesteziologické přístroje firmy Dräger - 2 přístroje typu "Julian" a 1 přístroj typu "Primus", s doprovodnou monitorovací technikou, která je součástí přístroje nebo samostatně od firmy "Spacelab". Obojí umožňují kvalitní monitoraci základních životních funkcí (krevní tlak, puls, saturace, EKG a další speciální parametry pro potřebu anesteziologa) a dobrou řiditelnost a tím i bezpečnost anestezie. Pro obtížné zajištění dýchacích cest disponujeme přístrojem pro videolaryngoskopii "Glidescope".

centrální operační sál
gynekologický sálek
anesteziologický přístroj Dräger Julian + monitor Spacelab
anesteziologický přístroj Dräger Primus
videolaryngoskop Glidescope
probouzecí pokoj