Rychlý kontakt: 461 655 111
 • +420 461 655 192

Personální obsazení

 • Vrchní sestra

  Mgr. Jitka Wayrauchová
  Telefon: +420 461 655 191
 • Zástupce primáře

  MUDr. Hana Vejrostová
 • Sekretariát

  Ladislava Řemínková
  Telefon: +420 461 655 192
  Fax: +420 461 655 192

Zde se nacházíte: Úvod Oddělení Interní oddělení

Interní oddělení

 • Počet lékařů: 10
 • Počet sester: 30
 • Umístění oddělení: v budově interny a rehabilitačního oddělení

V současné době je na nově vybudované JIP poskytována intenzivní péče vyššího stupně s možností invazivního měření tlaků, srdečního výdeje, dále u 2 lůžek umělá plicní ventilace. Péči na JIP zajišťuje samostatně zkušený lékař s atestací vyššího stupně. Intenzivní péče je zaměřena především na pacienty s akutním srdečním onemocněním a též pro pacienty s těžkými cévními mozkovými příhodami, dále pro jiné život ohrožující stavy. Na standardním oddělení je péče poskytována pro pacienty se všemi interními nemocemi či jsou zde prováděny různá vyšetření při podezření na interní onemocnění. Pacienti jsou hospitalizováni v 2-3 lůžkových pokojích bez sociálního zařízení.

Od 1.12.2011 jsou na interním oddělení hospitalizováni i pacienti s kožními chorobami v rámci společného lůžkového fondu. Péče je zajištěna stálým kožním konziliářem.

Návštěvy příbuzných, blízkých

Chápeme, že v situaci, kdy jste hospitalizován v nemocnici, potřebujete kontakt se svými blízkými. S ohledem na provoz oddělení a ostatní pacienty Vás přesto žádáme, aby byla dodržována doporučená návštěvní doba Vašimi blízkými. Současně se zajištěním Vaší bezpečnosti a bezpečnosti ostatních pacientů a s ohledem na dodržování práv pacientů žádáme o nahlášení každé návštěvy zdravotní sestře.

Doporučená návštěvní doba:
pondělí - pátek: 15:00 - 17:00
sobota, neděle, svátek: 13:00 - 17:00

Informace o Vašem zdravotním stavu Vám sdělí Váš ošetřující lékař, který též bude informovat o Vašem zdravotním stavu pouze ty osoby, které uvedete ošetřujícímu lékaři a budou zapsány ve formuláři Souhlas s hospitalizací.

Služby na interním oddělení pro hospitalizované pacienty

Nadstandardní pokoj bohužel není k dispozici.

Připojení k inernetu:
Lze zajistit připojení k internetu pomocí wifi a vlastního zařízení. Připojení je zdarma.

Spirituální potřeby:
Po domluvě s ošetřujícím personálem, nebo sám / sama, si můžete objednat návštěvu a rozhovor s duchovním. V případě zájmu Vám zprostředkujeme setkání s duchovním z těchto církví, které působí v Litomyšli:

 • Církev římskokatolická
 • Církev bratrská
 • Církev československá husitská
 • Českobratrská církev evangelická

Stravování:
Strava je dodávána tablet-systémem (pro každého pacienta zvlášť) z nemocniční kuchyně. Lékař Vám ordinuje dietu dle Vašeho onemocnění. Pokud Vám tato dieta nevyhovuje, informujte, prosím, lékaře nebo zdravotní sestru.
Nemocní, kteří nemají dietní omezení, si mohou objednat jinou stravu dle objednacího listu za příplatek.

Noviny, časopisy, kávu a občerstvení lze zakoupit v kiosku v budově monobloku.

Dotazník - průzkum spokojenosti
Litomyšlská nemocnice, a. s. se účastní celostátního průzkumu spokojenosti pacientů českých nemocnic. Na oddělení u dveří naproti schodům je schránka s dotazníky. Prosíme Vás o jeho vyplnění a o Vaše připomínky.

JIP
JIP
JIP