Rychlý kontakt: 461 655 111

Zde se nacházíte: Úvod Pro veřejnost Rekonstrukce monobloku

Rekonstrukce monobloku

  • Objednatel: Litomyšlská nemocnice, a.s.
  • Zhotovitel: VCES a.s.
  • Stavbyvedoucí: Ing. René Vahala
  • Generální projektant: ADN spol. s r.o., architektonický ateliér
  • Stavba zahájena: 18. března 2002
  • Slavnostní předání: 20. října 2004

V rekonstruovaném objektu monobloku jsou umístěna lůžková oddělení chirurgie, gynekologické a novorozenecké oddělení, ortopedie, oční oddělení, nová mezioborová chirurgická jednotka intenzívní péče, nové ambulance jednotlivých lůžkových oddělení, nové porodní sály, zrekonstruovaná centrální sterilizace a operační sály. V rámci rekonstrukce bylo dovybaveno ARO, zrekonstruován ganstroenterologický stacionář a vznikly zde nová ambulantní rehabilitace a radiodiagnostika. Pamatováno bylo také na nemocniční personál, pro který bylo nově vytvořeno sociální zázemí (šatny, inspekční pokoje a studovny). Novou tvář monobloku výrazně dotváří prosklený koridor ve 2. nadzemním podlaží a kafetérie.

Nemocnice byla v rámci rekonstrukce vybavena nejmodernějšími zdravotnickými technologiemi. Pacienti rehabilitace budou mít navíc k dispozici i moderní balneo oddělení. Vysokou úroveň poskytovaných služeb podtrhuje delší ordinační doba a širší spektrum poskytovaných ambulantních výkonů.

Vedle prací na vlastním objektu byla provedena rekonstrukce kanalizační sítě v okolí objektu a vybudovány nové komunikace. Nová konstrukce střechy umožnila vytvořit v dříve nevyužívaném podkroví zázemí pro lékaře a strojovnu vzduchotechniky.

Pro následující období plánuje vedení Litomyšlské nemocnice, a.s. rekonstrukci dětského oddělení a oddělení laboratoří, postupnou rekonstrukci pavilonu kožního oddělení a neurologie a pavilonu interny. Rozpracované jsou také plány na stavbu nemocniční lékárny, rekonstrukci technických budov nemocnice úpravu a rekonstrukci nemocničního parku.

Rekonstrukce monobloku
Rekonstrukce monobloku
Rekonstrukce monobloku
Rekonstrukce monobloku
Rekonstrukce monobloku